Kultūros supratimo svarba užsienio kalbų pamokose

5a klasės mokiniai su rusų kalbos mokytoja Ala Kakoškina susipažino, kad Rusijoje egzistuoja ne viena vietovė, tapusi šalies kultūros simboliu ir vizitine kortele. Neretai tokios vietovės nėra turtingos gyventojų skaičiumi, tačiau būtent čia gyvena ir darbuojasi meistrai, puoselėjantys senovinius ir jau beveik šventais tapusius slavų tautos amatus.
Mokiniai sužinojo, kad vienas iš šių amatų – gželis. Tai ryškūs įvairių atspalvių mėlynos spalvos raižiniai ant baltų porcelianinių indų. Piešiniai ant indų įspaudžiami kobaltu, kuris šios technologijos dėka įgauna gželio indams būdingus mėlynus atspalvius. Svarbiausia šios technologijos ypatybė yra ta, jog visi darbai atliekami meistrų rankomis, tad šie meno kūriniai paprastai būna labai brangūs.