Mokinių pasiekimai tarptautiniuose konkursuose

7d klasės mokinys Rytis Babianskas Barselonoje dalyvavo prestižiniame tarptautiniame konkurse „Ciencia en Acción“ XXIII laidos finale ir projekte „Network for Astronomy School Education“ (NASE).

Konkursą „Ciencia en Acción“ be kitų institucijų organizuoja Aukštoji mokslinių tyrimų taryba (CSIC), Karališkoji Ispanijos matematikos draugija, Karališkoji Ispanijos fizikos draugija, Karališkoji Ispanijos chemijos draugija, Ispanijos astronomijos draugija.

Rytis Babianskas buvo finalistas konkurse „Ciencia en Acción “ – „Adopta una estrella“ dviejose kategorijose: „Habla del Universo“ ir „Investiga en Astrofísica“. Projektai buvo eksponuojami mokslo mugėje, kuriame apsilankė tūkstančiai lankytojų ir kuriame dalyvavo daugiau nei iš 10 šalių mokinių ir mokytojų.

Kategorijoje „Habla del Universo“ Rytį komisija išrinko viešai pristatyti projektą visiems susirinkusiems dalyviams ir svečiams, o kategorijoje „Investiga en Astrofísica“ jis laimėjo I vietą „už puikų darbą programavimo srityje, Galaktikos evoliucijos formavimosi simuliatorius, su Python kodu ir jos vystymosi potencialu“.