Mokinių pažintis su Lietuvos pinigų istorija

5a ir 6c klasės mokiniai su klasių vadovėmis Evelina Bujanauskiene ir Deimante Šarlauskiene lankėsi Pinigų muziejaus Kauno filiale ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „Lietuvos pinigai. Nuo gintaro iki euro.“

Pamokoje buvo pasakojama lietuviškų pinigų istoriją nuo tada, kai jie dar buvo prekės, iki šiandien naudojamų eurų. Ką buvo galima įsigyti už pirmuosius metalinius pinigus – lietuviškus ilguosius? Kokia monetų įvairovė buvo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje? Kas buvo vaizduojama ant litų? Mokiniai atsakinėdami į specialiai paruoštus klausimus, galėjo laimėti Pinigų muziejaus prizų.

Mokiniai taip pat apsilankė trečiame aukšte, kur buvo įrengtas ministro pirmininko Augustino Voldemaro (1883–1942) 8 kambarių butas su prieškambariu, biblioteka, oficialių priėmimų patalpomis, atskiru paradiniu įėjimu, liftu ir atsarginiais laiptais.