Politologijos tematikos esė konkursas „Globalus pasaulis ir politika“ mokiniams

Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla ir Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas organizuoja politologijos tematikos esė konkursą „Globalus pasaulis ir politika“. Konkurse gali dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų 12 klasės (IV gimnazijos) mokiniai. Iš vienos mokyklos gali dalyvauti daugiau nei vienas mokinys. Anot konkurso organizatorių, Mindaugo Norkevičiaus ir Sergej Kozlov, konkursu siekiama skatinti moksleivių saviraišką, kūrybiškumą, bendravimą, domėjimąsi politologija, taip skatinti išplėsti politologijos mokymo(si) modelius ir aplinkas bei dalintis praktine ugdymo patirtimi politologijos žinių kontekste.
KONKURSO TURINYS

• Esė apimtis – 1000-1500 žodžių.
  • Darbai turi būti parengti taisyklinga lietuvių arba anglų kalba.
  • Esė temos:
    🔸Lietuva globaliame pasaulyje: politinės orientacijos ir tendencijos (koks Lietuvos balsas tarptautinėje politikoje ir ar atspindi globalias tendencijas);
    🔸Kintantis saugumo suvokimas pasaulyje (kariniai konfliktai, kibernetinis saugumas, energetinis valstybių priklausomumas ir pan.)
    🔸Žiniasklaidos ir socialinių tinklų vaidmuo politikoje (kokį vaidmenį turi medijos darant įtaką politiniams procesams);
    🔸III pasaulinio karo prognozės (numatomi valstybių konfliktai ir jų pasekmių analizė);
    🔸Klimato kaitos svarba pasaulio politikoje (kokia šio proceso svarba, kokios ateities prognozės);
  •  Esė pateikti tekstinio dokumento formatu (doc, docx)
  • Vertinant darbus bus vadovaujamasi šiais kriterijais: temos suvokimas ir originalumas; kūrybiškumas ir gebėjimas analitiškai mąstyti; bendras raštingumas.
  • Atlikta esė siunčiama el. paštu mindaugas.norkevicius@vdu.lt laiške nurodant mokinio/ės vardą pavardę, mokyklą, ruošusio mokytojo vardą pavardę ir prisegant atliktą darbą.
  •  Konkursui darbai turi būti pateikti iki 2020 m. kovo mėn. 31 d. (antradienio).

Pirmos vietos nugalėtojas laimės kelionę į Berlyną, Vokietiją (pirmyn ir atgal). Esė konkurso I, II, III vietų laimėtojams bus įteikiami diplomai.
Už dalyvavimą konkurse stojantiems į Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų programą suteikiamas papildomas stojimo balas. Visiems dalyviams bus išduota dalyvavimo konkurse pažyma, kurią reikės pateikti pildant stojimo dokumentus. Mokinius ruošusiems mokytojams bus įteikiamos padėkos.