Pradinukai mokosi už mokyklos ribų

1a klasės mokiniai su mokytoja Kristina Bareikiene lankėsi Lietuvos zoologijos sode ir susipažino su įvairiausių gyvūnų kiaušiniais. Mokiniai sužinojo, kurie gyvūnai deda kiaušinius, o kas atsiveda jauniklius.

1c klasės mokiniai su mokytoja Loreta Urbonavičiene lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje ir dalyvavo edukacijoje „Jaunasis karvedys“.

Mokiniai praplėtė žinias apie viduramžių karvedžius. Atliko atsakingą užduotį – specialiai parengtame makete pastatė stiprią pilį ir parengė ją gynybai.

Pirmokai turėjo galimybę paimti į rankas kalaviją bei užsidėti šalmą, tapo tikrais viduramžių karvedžiais!

2a klasės mokiniai su mokytoja Egle Germanauskiene apsilankė Kauno zooparke. Mokiniai turėjo galimybę gauti atsakymus į visus savo klausimus apie gyvąją gamtą, prisiliesti ir pamaitinti ten esančius gyvūnus.

2c ir 4c klasės mokiniai šiandien dalyvavo Velykinėje Cukraus Varnos edukacijoje apie medų, bites ir Velykas. Edukacijos metu mokiniai susipažino su bitininkystės istorija, papročiais ir bičių gyvenimu. Mokoniai tyrinėjo bičių avilius ir korius. Išsiaiškino, kaip jos atrodo, kur gyvena, kur slepia medų ir kaip dezinfekuoja savo aplinką.

Edukacijos metu mokiniai neapsiribojo tik pažintimi su bičių pasauliu ir pasidžiaugė saldumynų, kuriuose yra medus, gamyba.

Antroje dalyje mokiniai ruošė tradicinį ir netradiciškai puoštą, lietuvišką medaus pyragą. Kiekvienas mokinys stiklainyje sukomponavo ir velykiškai papuošė savo pyrago porciją, kurią parsivežė į namus.

Kad artėjančių Velykų stalas spindėtų šviesa, šiluma ir autentišku jaukumu iš vaško, edukacijos metu, kiekvienas dalyvis pasigamino po Velykų žvakę.

Po visų veiklų mokiniai lepinosi žolelių arbata ir skirtingų medaus rūšių bei pyrago degustacijomis, pasivaišino tradicine, sveikuoliška žaliųjų Gavėnios makaronų užkepėle.

Veiklas organizavo pradinių klasių mokytojos Rūta Račkauskaitė ir Raimonda Rakauskienė.

3a klasės mokiniai su mokytoja Vida Guogiene apsilankė gyvūnų gerovės namuose „Nojus“. Mokiniai susipažino su ten gyvenančiais gyvūnais.

Trečiokai skyrė daug dėmesio ir šilumos: glostė, vedžiojo šunis, kartu bėgiojo ir žaidė. Beglobiams gyvūnams mokiniai atvežė ir dovanų – maisto, skanėstų, žaislų, higienos reikmenų. Mokiniai džiaugėsi atlikę gerą darbą.

Išvyka buvo svarbi patirtis, skatinanti ugdyti atsakingumo jausmą ir padėti tiems, kuriems to labai reikia.

3b klasės mokiniai su mokytoja Aiste Kavaliauskaite lankėsi Kauno menų inkubatoriuje įsikūrusioje stiklo studijoje. Joje trečiokai susipažino su profesionalia stiklo menininke Sandra Atkočiūte, apžiūrėjo jos kūrybinę studiją ir patys kūrė stiklo meno kūrinį. Spalvoto stiklo žaižaravimas ir jauki studija mokinius įkvėpė kurti ir improvizuoti.

4a klasės mokiniai ir mokytoja Arijana Klimavičienė dalyvavo Moksleivių techninės kūrybos centre, kuriame vyko edukacija „Animacinės dirbtuvės 3D pasakos kūrimas“.

Edukacijos metu mokiniai susipažino su animacijos kūrybos procesu. Mokiniai pasirinko animuoti pasaką „Senelės pasaka“. Atidžiai išklausę edukatorės pasakojimo ėmėsi darbo.

Mokiniams reikėjo pasiruošti personažų šablonus. Dirbant su programomis įsižiebia kūrybiškumas ir gerai visiems žinomas siužetas, mokinių rankose virsta nauja pasaka.