Septintokų ekskursija po Baltijos šalis

Mokyklos 7a, 7b ir 7d klasių mokiniai su klasių vadovais Irma Telšinskaite, Vilma Valaitiene ir Mindaugu Norkevičiumi keliauja po Baltijos šalis.

Mokiniai Rygoje lankėsi automobilių muziejuje, kuriame galėjo apžiūrėti daugiau kaip 100 unikalių motorinių transporto priemonių, modernią ekspoziciją ir susipažinti su senoviniais automobiliais. Rygos automobilių muziejuje mokiniai susipažinio su didžiausia ir įvairiausia Baltijos jūros regione senųjų motorinių transporto priemonių kolekcija. Muziejaus ekspozicija sukurta kaip pasakojimas apie unikalias motorines transporto priemones, garsias asmenybes ir garsiausius automobilių pasaulio įvykius.

Mokiniai aplankė antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu. Mieste nėra senesnių nei 18-ojo amžiaus pastatų, nors miestas buvo įkurtas 1030 m. Senesnius pastatus sunaikino didelis gaisras 1775 m.

Pagrindinėje senamiesčio aikštėje mokiniai susipažino, kad Rotušėje galima klausytis 18 varpų. Aplankė vieną pagrindinių Tartu lankytinų vietų universitetą, kuris buvo įkurtas 1632 m.

Mokiniai nuo pagrindinės aikštės aplankė Šv. Jono bažnyčią. Tai gotikinė katedra, kurios fasaduose yra išlikusios molio skulptūros. Apžiūrėjo senojo ir naujo Tartu miesto dalis.

Mokiniaj taip pat lankėsi mokslo centre AHHAA kur galėjo susipažinti su mus supančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Tai didžiausias Baltijos šalių mokslo centras, kuriame viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, jame galima liesti ir išbandyti viską patys. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija.

Mokiniai susipažink su milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), ypatingos technologijos Hobermano sfera, nuotykių liftu į žemės gelmes, mini laboratorijomis ir daug kitų įdomių dalykų. Taip pat apsilankė sferiniame planetariume, kuriame stebėjo milijonus žvaigždžių ir dangaus kūnų. apie kosmosą.