Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė

Kovo 14-29 d. mokykloje vyko Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė, kurios metu mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose, integruotose ir netradicinėse pamokose, bei veiklose.

Veiklas organizuoja tiksliųjų ir gamtos mokslų mokytojai.

VIRTUALIOS PAMOKOS:

5 klasių mokiniai dalyvavo virtualiose Pinigų muziejaus organizuojamose pamokose.

  • „Pinigai. Nuo kriauklelių iki kortelių“ pamokos metu mokiniai susipažino su pinigų istorija nuo seniausių laikų, kai pinigai dar buvo prekės, iki naujųjų laikų, kai jie tapo metalo monetomis, popieriniais banknotais ir kredito kortelėmis. Sužinojo kaip atrodė pirmieji lietuviški pinigai, kaip pinigai gaminami šiandien ir kam jie reikalingi.
  • „Lietuvos pinigai. Nuo gintaro iki euro“ pamokoje išgirdo lietuviškų pinigų istoriją nuo tada, kai jie dar buvo prekės, iki šiandien naudojamų eurų. Kokia monetų įvairovė buvo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, kas buvo vaizduojama ant litų.

6a, 6b, 6c, 8a klasės dalyvavo Pinigų muziejaus vedamoje virtualioje pamokoje „Eurų gyvavimo ratas“. Pamokoje mokiniai sužinojo, kaip eurų monetos ir banknotai nugyvena gyvenimą nuo gamybos iki išėmimo iš apyvartos ir sunaikinimo. Iš ko gaminami eurų banknotai? Kodėl vienas monetas traukia magnetai, o kitų ne? Pamokos metu mokiniai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje, kurios metu tikrinosi įgytas žinias.

Veiklą organizavo matematikos mokytojos Evelina Bujanauskienė ir Deimantė Šarlauskienė.

Gamtos mokslų mokytojai Skaistė Jakienė, Elona Petrošienė ir Giedrius Petravičius kartu su mokiniais dalyvavo nuotolinėse Kauno technologijos universiteto pamokose. Mokiniai susipažino kokią žalą ekosistemai daro koncentruotos trąšos ir kaip ją sumažinti. Taip pat analizavo senkančius gamtinių medžiagų išteklius ir žiedinės ekonomikos sprendimus. Susipažino su klimato kaitos reiškiniu.

FINANSINIO RAŠTINGUMO SKATINIMAS

Aštuntų klasių mokiniai dalyvavo Europos pinigų viktorinoje. Viktorinos metu komandos sprendė 15 testinio tipo klausimų. Taip išbandė savo finansinio raštingumo žinias. Mokiniai taip minėjo Europos pinigų savaitę ir mokykloje vykstančia gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitę.

Europos pinigų savaitė – tai kasmetinis renginys, kurio tikslas – gerinti bei skatinti finansinį švietimą Europoje. Savaitę organizuoja Europos nacionalinės bankų asociacijos (Lietuvoje – Lietuvos bankų asociacija), renginio koordinatorius – Europos bankų federacija.

Viktoriną mokykloje organizavo matematikos mokytoja Deimantė Šarlauskienė.

MOKYKLOJE MINĖTA ŽEMĖS DIENA!

Minint Pasaulinę Žemės dieną mokykloje buvo iškelta Žemės vėliava.

1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena.

PROJEKTAS MOKINYS – MOKINIUI

Minint Pasaulinės Žemės dienos renginius mokykloje mokiniai dalyvavo integruotose biologijos, geografijos ir chemijos pamokose.

8b klasės mokinės Skaistė Alimova, Gustė Špiliauskaitė, Paulina Skutonytė ir Ugnė Petrėnaitė 5-7 klasių mokiniams papasakojo apie Žemės dieną, klimato kaitą, rūšiavimo svarbą, neatsakingą vartojimą ir kaip galime prisidėti prie Žemės išsaugojimo. Pamokos pabaigoje mokiniai dalyvavo protmūšyje, atliko užduotis apie planetą – Žemę.

Žemės dienos renginį mokykloje organizavo biologijos mokytoja Skaistė Jakienė, geografijos mokytojas Algimantas Balčius, chemijos mokytojas Giedrius Petravičius.

INTEGRUOTO PAMOKOS UŽ MOKYKLOS RIBŲ

6b ir 7a klasių mokiniams Kaunk Tado Ivanausko muziejuje vyko integruota biologijos ir geografijos pamoka, kurios tema – „Pasaulio gyvūnai“. Mokiniai pasitikrino ir pagilino žinias apie septyniuose žemynuose gyvenančius gyvūnus, jų įvairovę, prisitaikymą aplinkoje.

Mokiniai užduotis atliko vaikštant po muziejaus sales, skaitant muziejaus eksponatų aprašymus, turėjo atrasti iliustracijose pavaizduotus gyvūnus ekspozicijose, o jų pavadinimus surašyti į laiptažodį. Mokiniai šioje pamokoje patobulino pažintinę, bendradarbiavimo, kultūrinę, pilietiškumo, komunikavimo kompetencijas.

Integruotą pamoką organizavo biolgijos mokytoja Skaistė Jakienė ir geografijos mokytojas Algimantas Balčius.